Dr. n med. Michał Tarnawski
Specjalista ortodonta

inTOsmile

Gabinet inTOsmile rozpoczął działalność jako „Stomatologia Rodzinna” w 2000 roku w Zabrzu i od tej pory nieprzerwanie prowadzi leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych.

Początkowa lokalizacja wiązała się z równoczesną naszą pracą w charakterze nauczycieli akademickich Śląskiej Akademii Medycznej. Wyrazem zainteresowań i pasji były obrony doktoratów, oraz uzyskanie specjalizacji Michała Tarnawskiego z ortodoncji, Barbary Tarnawskiej z protetyki stomatologicznej.

Praktyka specjalistyczna była coraz bardziej kojarzona z naszym nazwiskiem, po przeniesieniu do Katowic przybrała nazwę „Ortodoncja Tarnawscy”.

Jednocześnie gabinet został poszerzony o salę wykładową, pracownię diagnostyki rentgenowskiej i pracownię techniczną. Wraz z większą przestrzenią i nowoczesnym sprzętem pojawiły się szersze możliwości diagnostyki i leczenia Pacjentów, oraz prowadzenia szkoleń dla lekarzy. Grono naszych lekarzy powiększyło się i przyjęliśmy koncepcję pracy jako Zespołu. Każdy lekarz w obrębie naszej specjalizacji może się poświęcić specyficznym problemom. Zdecydowaliśmy o zmianie nazwy na inTOsmile, która naszym zdaniem najlepiej odzwierciedla to czym się zajmujemy.

Naszą pasją jest łączenie medycyny, techniki i sztuki co doskonale realizuje się w dziedzinie takiej jak ortodoncja. Gabinet zlokalizowany jest w Śródmieściu Katowic, bezpośrednio przed budynkiem znajduje się przystanek tramwajowy, w bezpośredniej okolicy dostępne jest oznaczone miejsce parkingowe dla Pacjentów.

Galeria

Nowoczesny Sprzęt

Podstawowadiagnostyka radiologiczna

Wykonujemy zdjęcia tomograficzne w technice cyfrowej (Vatech PAX Green):

  • pantomograficzne (przeglądowe całego uzębienia)
  • cefalometryczne (wykonywanie pomiarów geometrii twarzy)
  • punktowe pojedynczych zębów (ocena małych zmian w dużej rozdzielczości).

Tomografia komputerowa CBCTobrazowanie 3D

Obraz tomograficzny daje możliwość „wejścia w głąb tkanek”, spojrzenia z każdej strony.

Aparat o niskiej dawce promieniowania działający w technice wiązki stożkowej (Vatech 3D Green).

Obrazowanie pola o zróżnicowanych wymiarach od 5×5 (cm) nawet do 9×16 (cm).

Możliwość zobrazowania na jednej projekcji obu stawów skroniowo-żuchwowych.

Skaner wewnątrzustny3D iTero

Wirtualne odwzorowanie uzębienia i zgryzu bez użycia masy wyciskowej.

Cyfrowe projektowanie wszystkich etapów leczenia.

Wizualizacja 3D końcowego wyniku leczenia na etapie planowania.

Kamera wewnątrzustna

Wyświetlenie na ekranie elementów w znacznym powiększeniu. Precyzyjna diagnostyka zmian także w trudnodostępnych miejscach (starcie, pęknięcia szkliwa, diagnostyka próchnicy).

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko

Przyjazna przestrzeń

Dysponujemy przestronną recepcją z dodatkową poczekalnią, co umożliwia zachowanie odległości między przebywającymi osobami. Pomieszczenia wyposażone są w urządzenie do przepływowej dezynfekcji powietrza – lampę bakteriobójczą i wirusobójczą UVC (Ultraviol). W pomieszczeniach klinicznych przeprowadzamy regularną dezynfekcję suchą mgłą ze środkiem wirusobójczym i bakteriobójczym (tzw. fumigację z użyciem roztworu nadtlenku wodoru).