Smile View32 276 33 33

Kontrola higieny i w razie potrzeby higienizacja jamy ustnej powinny być przeprowadzone każdorazowo przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

W trakcie leczenia ortodontycznego gdy w jamie ustnej panują specyficzne warunki zaleca się przeprowadzanie kontroli higieny co pół roku.

Higienizacja zębów polega na dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i przebarwień.
Zabieg ma na celu utrzymanie zdrowia jamy ustnej, zapobieganie chorobom przyzębia i próchnicy, wyraźnie rozjaśnia uśmiech.

W gabinecie ortodontycznym inTOsmile zabieg higienizacji wykonywany jest piaskarką Aquacare przez wykwalifikowany zespół higienistek ortodontycznych, pracujących w powiększeniu (lupy powiększające 2,5x).

W gabinecie inTOsmile higienizacja składa się
z 4 etapów (zabieg trwa ok 1,5 h)

Usunięcie kamienia nazębnego

Usunięcie kamienia nazębnego który jest siedliskiem bakterii wywołujących stan zapalny dziąseł i zmieniającym kształt zębów utrudniając ich przesuwanie w trakcie leczenia ortodontycznego.

Piaskowanie powierzchni zębów

Piaskowanie powierzchni zębów w celu usunięcia przebarwień związanych z barwnikami zawartymi w kawie, herbacie, owocach i dymie tytoniowym.

Polerowanie

Polerowanie powierzchni zębów aby nadać im gładką powierzchnię zmniejszajacą przyczepność płytki bakteryjnej i pięknie odbijającą światło.

Lakierowanie

Lakierowanie zębów preparatami z fluorem w celu wzmocnienia szkliwa i lepszej ochrony przed próchnicą.

Instruktaż dla Pacjenta

Instruktaż higieny jamy ustnej z doborem szczoteczki, pasty i techniki szczoteczkowania zębów oraz pielęgnacji dziąseł dla indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Przeprowadzenie higienizacji po zakończeniu leczenia ortodontycznego i usunięciu z zębów elementów aparatów, jest nieinwazyjnym zabiegiem wyraźnie rozjaśniającym uśmiech, szczególnie rekomendowanym Pacjentom rozważającym wybielanie zębów.