Smile View32 276 33 33

Pod nazwą „ortodoncja cyfrowa” kryją się w zasadzie wszystkie aspekty użytkowania urządzeń do cyfrowej rejestracji 3D: skanowanie uzębienia i twarzy, tomografia komputerowa. Same elementy to jeszcze nie system.

O systemie ortodoncji cyfrowej mówimy, gdy potrafimy te wszystkie badania zintegrować na poziomie pozwalającym na syntezę, połączenie logiczne danych.
Tak więc przykładowo skany uzębienia powinny być skoordynowane ze skanami twarzy a i jedne i drugie z tomografią komputerową lub co najmniej z rentgenogramami. Dodatkowo system dynamicznego śledzenia punktów kontaktu zębowych lub położenia żuchwy wobec szczęki umożliwia ocenę czynności w funkcji 4D.

Dzięki integracji cyfrowej ortodonta może zaplanować optymalne położenie zębów, zarówno pod względem estetyki uśmiechu, estetyki twarzy jak i czynności układu ruchowego narządu żucia.

Również dzięki naszej pionierskiej pracy* obecnie technologia ta dostępna jest dla każdego Pacjenta.

To właśnie Cyfrowy Setup Diagnostyczny (Virtual Setup), nazywany też symulacją ortodontyczną jest narzędziem, które pozwala na ostateczny projekt uśmiechu. Ortodoncja Cyfrowa daje również możliwość wizualizacji efektu leczenia i umożliwienie Pacjentowi współdecydowania o zakresie i wyniku leczenia.

Scenariusz przemieszczania ruchów zębowych opracowuje się w komercyjnych systemach takich jak ClinCheck firmy Invisalign lub Approver firmy Spark i innych, co pozostaje w kompetencji naszych lekarzy.

Publikacje: dr n. med. Tarnawski Michał.

Loading file

Virtual Setup